Çocuklar İçin Kılçıksız Balıklar Hangileridir

Kılçıksız Balıklar Hangileri?

Bazı çocukların boğazına bir defa kılçık battı mı uzun süre bu korkuyla yaşayabilirler. Kılçıksız veya az kılçıklı balıklar yaparak bu korkuyu zamanla yenmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Alabalık tatlı su balığı olsa dahi somon balığı ile aynı familyadan olduğundan omega-3 seviyesi yüksek, beyaz etli, lezzetli bir balıktır. Yumuşak ve gözle görülür büyüklükteki kılçıkları orta kemiği çektiğiniz zaman kolaylıkla ayıklanır.

Tavuk balığında hiç kılçık yok desek yeridir. Ancak avcı balık olduğundan çok iri boylarının çok sık tüketilmesi tavsiye edilmez.

Dil balığı da kılçık yönünden çok avantajlıdır. Ancak dip balığı olduğu için bebeklerde sık tüketilmesi tavsiye edilmez.

Somon balığı omega-3 seviyesi yüksek iri bir balıktır. Fileto veya dilim şeklinde aldığınızda kılçığı kolayca ayıklanır. Ancak biraz yağlı balıktır. Limon veya yağı bastıran baharatlarla takviye etmelisiniz.

Çipura ve levrek beyaz etli, lezzetli, yemesi kolay bir balıktır. Sırt kısmında kılçık yoktur. Sırt kısmını bebeğinizin kendi kendine yemesi için eline verebilirsiniz.

Karides, tamamen kılçıksız, silisyum ve kalsiyum yönünden de zengin bir deniz ürünüdür. Haşladıktan sonra kabuklarını soyarak bebeğinizin eline verebilirsiniz.

2018-03-16T16:16:59+00:00

Siz de fikrinizi belirtin